Kurum Puanı : 0 / 5

0 kez oylandı

Kurum Bilgilendirme Videoları

Tanıtım Filmi
Müdür'den Mesaj

Kurum Hakkında

Yabancı Dil Eğitimi

Okulumuzda İngilizce öğretimi, eğitim programımızda önemli bir yer tutmaktadır. Anasınıflarımızda İngilizce dersi, anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmenler tarafından verilmektedir. 1, 2, 3 ve 4. sınıflarımızda İngilizce dersleri, ana dili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmenler ile Türk öğretmenler tarafından verilir. İngilizce ders saatlerimiz; ilkokulun tüm sınıflarında haftada 14 saattir. İlkokulumuzda, seçmeli ders olarak ikinci bir yabancı dilin öğretimi (İspanyolca, Almanca veya Fransızca) 2. sınıftan itibaren verilir. Öğrencilerimiz, ikinci yabancı dili de kendilerini yazılı ve sözlü ifade edebilecek düzeyde öğrenirler.


İlkokulumuzda Eğitim-Öğretim

Başarı odaklı olan Nesibe Aydın Okulları, Türkiye geneli yapılan Üniversite Giriş Sınavlarında ve Liselere Geçiş Sınavlarında toplu ve yüksek başarıları gerçekleştirmekle birlikte, sanatta ve sporda da ilimizde, Türkiye’de ve Dünya’da birçok başarıya imza atmaktadır. Öğrencilerine ileri düzeyde yabancı dil eğitimi veren Nesibe Aydın Okulları, 2016 yılından itibaren Uluslararası Cambridge Okulu ve Uluslararası Cambridge Sınav Merkezi olmuştur.

Nesibe Aydın Anaokulları ve İlkokullarında, IB PYP (Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı) uygulanmaktadır. Nesibe Aydın Okullarında öğrencilerimiz; sıcak ve güvenli bir eğitim ortamında, öz denetim ve öz güven duygularını kazanarak bir üst eğitim programına hazırlanmaktadır. Anaokulu ve İlkokul eğitim programımızda, ailenin ve toplumun eğitim üzerindeki önemli etkisi göz önünde bulundurulmakta ve anne-babaların eğitime etkin katılımı vurgulanmaktadır.


Kampüs Hayatı

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, akademik başarılarının yanı sıra sanat, kültür ve spor dalları ile uğraşan, çok yönlü, yaratıcı, sosyal bireyler yetiştirmeyi hedef edinmiştir. Haftada iki saat beden eğitimi dersi, yüzme dersi ve her sınıf düzeyinde açılan spor etkinlik çalışmaları, öğrencilerimize haftada en az 4 saat hareket etme ve enerjilerini atma imkânı tanımaktadır.

Modern tesislerimizde,  basketbol, voleybol, yüzme, judo, badminton,  step ve jimnastik, futbol, satranç, halk dans, modern dans, dağcılık ve tırmanma, izcilik gibi birçok spor branşında aktif hizmet vermeye devam etmekteyiz. Bireyi birçok yönüyle yetiştirme ve geliştirme temel ilkesiyle, küçük yaşlardan itibaren belirli kategorilerde çalışmalar sürdürülmektedir.