Kurum Bilgilendirme Videoları

Tanıtım Filmi
Kurucu'dan Mesaj
Öğrenciler Anlatıyor

Kurum Hakkında

Hakkımızda

2007 yılında kurulan Seda Yekeler Dil Akademisi, sadece uyguladığı “Target Based System “ ile Genel İngilizce eğitimine değil, aynı zamanda Ulusal (KPDS, ÜDS, YDS, KPSS İngilizce) ve Uluslar arası (TOEFL, IELTS, TOIEC, FCE, GMAT, SAT) sınavların eğitimine de farklı bir bakış açısı getirerek, Seda Yekeler tarafından hazırlanan ve derlenen özel eğitim materyalleri ve Öğrenci Odaklı kişiye özel programlar ile eğitimlerini başarıyla sürdürmektedir. Öğrenci Odaklı yaklaşımı ve Kişiye özel hazırladığı programlar sayesinde sadece Ankara’da değil, Türkiye’nin birçok ilinden gelen öğrencileriyle sayısız başarı yakalamış olan bu sistem her geçen gün kendini yenilemeye ve fark yaratmaya devam etmektedir.

 

Başarıdaki temel unsur, özellikle teknik sınavlara hazırlanan katılımcıların beynine öncelikle Yabancı Dilin öğreniminin sadece birkaç ayda girilecek sınava hazırlık şeklinde verimli olmadığını, bu dili hayatlarının her aşamasına sokmaları gerektiğinin işlenmesidir. Katılımcılarımız merkezimizde sadece sınavlara hazırlanmakla kalmaz, kendilerini ders çalışma metotları, kelime öğrenme teknikleri ve hem Türkçe hem Yabancı dil yayınları okumak konusunda geliştirirler. Buradaki herkes bizimle olduğu süre zarfında hem Türkçe hem de İngilizce kitap okumak zorundadır. Böylelikle gelişen bakış açıları daha güzel kompozisyonlar yazmayı, daha güzel konuşmayı ve okuduklarını çok iyi anlamaları sayesinde hangi tür sınava girerlerse girsinler teknik eğitimin yanı sıra Yabancı dili içselleştirebildikleri için başarıya ulaşmalarını sağlar.

 

Başarının diğer bir özelliği ise, uyulması gereken öğrenci kurallarıdır. Bu kuralların başında merkezimizde cep telefonu kullanımının tamamen yasak olması ve kayıtlı katılımcılarımızın boş yere harcayacak vakitleri olmadıkları için sosyal medya web sitelerinde kayıtlarının bulunmaması ya da dondurulmuş olması gerekliliğidir. Ayrıca ders aralarında beyne ve kalbe hasar verdiği için ve ciddi vakit kaybına yol açtığı için merkezimizin hiçbir alanında sigara içilmemektedir.

 

Yabancı dil eğitimi ciddi bir süreçtir, maalesef ülkemizde her türlü dersten ve her türlü sınavdan sonra yaparım düşüncesiyle en sona bırakılan bu eğitim, artık her yaştan her meslekten Türk vatandaşının aslında ilk önce öğrenmesi gereken ve hayatı boyunca da okuduğu yabancı gazeteler ile, makaleler ile ya da izlediği yabancı kanallar ile desteklemesi gereken bir süreçtir.

 

Merkezimiz referans ve randevu sistemiyle çalışmakta, bireysel olarak görüşmeler yapılarak kişilerin sadece yabancı dil alanında değil, eğitim sürecinde de yaşadıkları sınav stresi, ders çalışamama, odaklanamama.. gibi problemleri de göz önüne alınarak özel programlar hazırlamaktadır.

 

Seda Yekeler Çeviri Akademisinde Tercümanlık mesleğini icra edip geliştirmek isteyenlere, Tercüman adaylarına sözlü ve yazılı tercümanlık eğitimleri verilmekte teorik ve pratik çalışmalar konusunda destek olunmaktadır.

 

Hukuk Metinler Tercümesi eğitimimiz yüzlerce avukata mesleki alanda fark yarattırmış olup, Tüm Türkiye’de büyük ses getirmiştir.

 

Yabancı dil eğitimi bir varış noktası değil, yürüdüğümüz yoldur, ve ders çalışmak boş vakit değil, boşa geçen vakit vardır ilkesini benimseyenlerin, hayatı ve kendini ciddiye alanların işidir. Merkezimizde yapılacak kişisel ön görüşme testinde “Sorumsuzluk” ,“Bahane bulma” ve “Umutsuzluk” şeklindeki üç önemli kişisel problemi aşanlar eğitimlere kabul edilmektedir.

 

Unutmayın ki başarıya ulaşanlar daima çözümün bir parçasıdır, oysa kaybedenler daima sorunların birer parçasıdır. Merkezimizde eğitim görmeye hak kazanan herkesin her zaman bir ders programı vardır, kaybedenlerin ise her zaman bir Mazereti vardır. Bizim öğrencilerimiz “Uzak ama yolu biliyorum” felsefesiyle yola çıkar, kaybedenler ise “ Yakın ama yolu bilmiyorum” diyerek..

 

Hayat boyu başarı dileklerimle…

 

Seda Yekeler

İngilizce-Fransızca Mütercim Tercüman