Kurum Bilgilendirme Videoları

Tanıtım Filmi
Kurucu'dan Mesaj

Kurum Hakkında

Tarihçe

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, 1984 yılında iki eğitimci, Nesibe Aydın ve Hüsamettin Aydın tarafından kurulmuştur. Kurucularımız, hazırladıkları kaliteli eserler ile Türkiye’nin nitelikli eğitim yayıncılık firması olan Aydın Yayıncılık’ın temellerini o yıllarda atmışlardır.

Aydın Yayıncılık, MEB tarafından onaylı ders kitapları başta olmak üzere, ürettiği ve hâlen üretmeye devam ettiği kaliteli kitapları ile sektördeki konumunu ve kazandığı başarıyı sürekli korumuştur. Aydın Yayınları’nın MEB onaylı ders kitapları, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında, öğretmenlerin beğenisini üst düzeyde kazanan kitaplar olarak takdir toplamaktadır. Yayınevimiz müfredatlar doğrultusunda, tüm sınıflar ve tüm derslerde, nitelikli ve teknoloji uyumlu eserler üretmeye devam etmektedir.

Kurucularımız, 1997 yılında, Ankara’nın en başarılı ve istikrarlı dershanelerinden; Nesibe Aydın Dershanesi’ni faaliyete geçirmişlerdir. Kurulduğu yıldan itibaren, en üst düzeyde başarı yakalayan, üniversite sınavlarında aldığı sonuçlar ile aileler ve öğrencilerin büyük güvenini kazanan dershanemiz, bir öğretim üssü olarak zihinlerde yer etmiştir. Nesibe Aydın Dershanesi, her yıl üniversiteye ve liselere hazırlık sınavlarında öğrencilerini topluca başarıya taşımanın yanı sıra, öğrencilerinin %80’ini yüksek puanlı yerlere yerleştirerek Türkiye rekorları kırmıştır. 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren “Nesibe Aydın Dershanesi”, “Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi” adı altında okula dönüşmüştür ve eğitim faaliyetlerini devam ettirmektedir. Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi, bir sonraki yılın öğrencilerinin kayıtları için her yıl Şubat ayında sınav yapar ve sonraki yılın kayıtlarını kapattığını da Mart ayı başında ilan eder ve dershanemizden devraldığı başarı geleneğini artırarak devam ettirir.

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları sırasıyla, 2011 yılında Ankara Oran semtinde yer alan Sanat Akademisini, 2012 yılında Çankaya ve Ümitköy Okullarını, 2016 yılında Konya ve Antalya Okullarını faaliyete geçirmiştir. 2018 yılında ise Kocaeli ve Mersin Okulları faaliyete geçecektir.


Etüt ve Problem Çözme Saatleri

Öğrencilerimizin her dersten yapamadığı soruları sorabilecekleri GRUP PROBLEM ÇÖZME, GENEL PROBLEM ÇÖZME SAATLERİ ile konu eksikleri için alacakları ETÜTLER, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından yapılmaktadır. Bire Bir ya da Grup Etüt saatlerinde, öğrencilerin talepleri ile sınav sonuçlarına göre rehberliğin belirlediği eksik konuları doğrultusunda, öğrencilerin anlamadığı konular, özel ders kalitesinde, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından anlatılmaktadır. Grup ya da Genel P.Ç (Problem Çözme) saatlerinde öğrenciler, yapamadıkları soruları öğretmenlerine bire bir sorabilirler. Öğrencilerimize verilen tüm dokümanlar, okulumuzun profesyonel öğretmen kadrosu tarafından hazırlanmaktadır. (Sınavlar, konu modülleri, akıllı defterler, aylık ödevler, yarıyıl ve yaz ödevleri, konu tarama ve genel tarama testleri ile soru bankaları vb.)


Test ve Dökümanlar

Liselerimizde  uzman eğitim kadromuz ve Aydın Yayıncılık tarafından birlikte hazırlanan ders ve etkinlik kitapları, aylık ödev kitapçıkları ile de farklı yayınlar kullanılmasına gerek duyulmadan öğrencilerimizin öğrenme ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Ders kitaplarına ilaveten, aşağıdaki dokümanlar da öğrencilerimize verilecektir.

 • Yaz ödevi test kitapları
 • Konu çalışma modülleri
 • Genel tarama testleri
 • Aylık ödevi test kitapları
 • Konu tarama testleri
 • DENEME sınavı kitapçıkları
 • Yarıyıl ödevi test kitapları
 • Çizgi altı konu testleri
 • KONU DENEME sınavı kitapçıkları

Öğrencilerimize dağıtılan tüm dokümanlar, okulumuzun profesyonel öğretmen kadrosu tarafından hazırlanmaktadır.

Ayrıca portal üzerinden kaynak yükleme ve canlı ders anlatımları ile konularımız işlenmektedir.


Ödev ve Sorumluluk

Ders öğretmenleri tarafından öğrencilerimize;

 • Derste işlenen konunun kavratılmasına yönelik Günlük Ödevler,
 • Her ünite sonunda, konunun bütünüyle çalışılması ve daha iyi kavranması için Ünite Sonu Ödevleri verilir ve bu ödevler ders öğretmenleri tarafından kontrol edilir ve takibi yapılır.

Her sınıf ve her ders için, baştan itibaren en son işlenen konuları içeren Aylık Ödev Kitapları verilir. Bu kitaplar, belirlenen tarihlerde okul idaresi ve öğretmenlerden oluşan bir ekip tarafından kontrol edilir ve ödevi eksik olan öğrencilerin takipleri ayrıca yapılır.

Yarıyıl tatilinde, her sınıf ve her branş için ayrı hazırlanan Yarıyıl Ödevleri verilir.
Yaz tatili için öğrencilerimize çeşitli etkinlik programları, okuma listeleri ve ödev kitapçıklarından oluşan Yaz Ödevleri ve Rehberlik biriminin hazırladığı Yaz Tatili Çalışma Programı verilir.


Eğitim

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve IB DP (Uluslararası Bakalorya Diploma Programı) Okulları olarak hizmet vermenin yanı sıra, anaokulundan, lise 12. sınıfa kadar her kademe için kaliteli ders ve test kitapları ile çeşitli eğitim materyalleri üretmektedir.

Başarı odaklı olan Nesibe Aydın Okulları, Türkiye geneli yapılan Üniversite Giriş Sınavlarında ve Liselere Geçiş Sınavlarında toplu ve yüksek başarıları gerçekleştirmekle birlikte, sanatta ve sporda da ilimizde, Türkiye’de ve Dünya’da birçok başarıya imza atmaktadır.

Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi, hedefi yüksek ve Türkiye Derecesi yapmak isteyen öğrenciler için hizmet vermektedir.