Kurum Puanı : 0 / 5

0 kez oylandı

Kurum Bilgilendirme Videoları

Tanıtım Filmi
Kurucu'dan Mesaj
Anasınıf / İlkokul Hakkında
Ortaokul Hakkında
Lise Hakkında
Kampüste Yaşam
Veliler Anlatıyor
Mezunlar Anlatıyor

Kurum Hakkında

Tarihçe

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, 1984 yılında iki eğitimci, Nesibe Aydın ve Hüsamettin Aydın tarafından kurulmuştur. Kurucularımız, hazırladıkları kaliteli eserler ile Türkiye’nin nitelikli eğitim yayıncılık firması olan Aydın Yayıncılık’ın temellerini o yıllarda atmışlardır.

Aydın Yayıncılık, MEB tarafından onaylı ders kitapları başta olmak üzere, ürettiği ve hâlen üretmeye devam ettiği kaliteli kitapları ile sektördeki konumunu ve kazandığı başarıyı sürekli korumuştur. Aydın Yayınları’nın MEB onaylı ders kitapları, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında, öğretmenlerin beğenisini üst düzeyde kazanan kitaplar olarak takdir toplamaktadır. Yayınevimiz müfredatlar doğrultusunda, tüm sınıflar ve tüm derslerde, nitelikli ve teknoloji uyumlu eserler üretmeye devam etmektedir.

Kurucularımız, 1997 yılında, Ankara’nın en başarılı ve istikrarlı dershanelerinden; Nesibe Aydın Dershanesi’ni faaliyete geçirmişlerdir. Kurulduğu yıldan itibaren, en üst düzeyde başarı yakalayan, üniversite sınavlarında aldığı sonuçlar ile aileler ve öğrencilerin büyük güvenini kazanan dershanemiz, bir öğretim üssü olarak zihinlerde yer etmiştir. Nesibe Aydın Dershanesi, her yıl üniversiteye ve liselere hazırlık sınavlarında öğrencilerini topluca başarıya taşımanın yanı sıra, öğrencilerinin %80’ini yüksek puanlı yerlere yerleştirerek Türkiye rekorları kırmıştır. 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren “Nesibe Aydın Dershanesi”, “Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi” adı altında okula dönüşmüştür ve eğitim faaliyetlerini devam ettirmektedir. Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi, bir sonraki yılın öğrencilerinin kayıtları için her yıl Şubat ayında sınav yapar ve sonraki yılın kayıtlarını kapattığını da Mart ayı başında ilan eder ve dershanemizden devraldığı başarı geleneğini artırarak devam ettirir.

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları sırasıyla, 2011 yılında Ankara Oran semtinde yer alan Sanat Akademisini, 2012 yılında Çankaya ve Ümitköy Okullarını, 2016 yılında Konya ve Antalya Okullarını faaliyete geçirmiştir. 2018 yılında ise Kocaeli ve Mersin Okulları faaliyete geçecektir.


Sosyal Etkinlikler ve Kulüpler

  • Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini sağlayacak çeşitli seçmeli derslere ve KULÜP ÇALIŞMALARINA yer verilir. Bu çalışmalar, yabancı dil, spor, sanat, bilim, kültürel ve sosyal içerikli kulüplerde yapılır.
  • Öğrenciler, dönem başında seçtikleri kulübün çalışmalarına, her hafta düzenli olarak katılırlar.
  • Öğrencilerimiz ayda bir, sosyal ve kültürel amaçlı düzenlenen gezilere katılırlar.
  • Gönüllü velilerimiz de sosyal etkinlik ve kulüp çalışmalarına katılabilir, öğrencilerimize danışmanlık ve rehberlik yapabilirler.
  • Okulumuzda sergiler, konferanslar, paneller, bilim sanat şenlikleri, eğitim fuarları ve söyleşiler düzenlenir ve yazar imza günleri yapılır.


STEM Programı

Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) sözcüklerinin baş harflerinden oluşan STEM Eğitiminde, Öğrenme ve Analitik düşünme esas alınmış olup, Bilgi Temelli Hayat Problemlerinin (BTHP) çözümü amaçlanmaktadır.

STEM derslerinde, öğrencilerin merakı ve yaratıcılığı desteklenerek günlük hayat problemlerine çözüm yolları bulması hedeflenmektedir. Bilgiyi kullanan, inovatif düşünen, iletişim becerileri yüksek ve bu yüzyılın gerçek fen okur yazarlarının topluma kazandırılması esas alınmaktadır.

Üniversite Giriş Sınavlarının TYT bölümündeki yeni yaklaşım, sadece bir alanda test çözmekten öte, disiplinler arası birliktelik ve hazır verilerle çözüm üretmeyi öngörmektir.

TIMSS ve PISA gibi uluslararası sınavlarda da STEM Eğitimi desteklenmektedir.

Fen Lisemizde, STEM Eğitimi iki ayrı yöntemle yapılmaktadır.

  • Ders programı içerisinde Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik öğretmenlerimizin dönüşümlü derse girdiği ve BTHP (Bilgi Temelli Hayat Problemleri) çözümü yöntemi ile öğrencilerin düşünce geliştirmelerini sağlamak,
  • STEM laboratuvarımızda, kulüp çalışmaları yoluyla, geliştirdikleri projelerini hayata aktarmak


Yabancı Dil Eğitimi

Okulumuzda yabancı dili etkin ve yetkin olarak kullanmanın değerli bir yaşam becerisi olduğuna inanılır. Entelektüel fikirleri dünyayla paylaşmak ve iletişim kurabilme aracı olan yabancı dile değer verilir. Yabancı Dil Öğretim süreçlerimiz Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (Common European Framework of Reference for Languages) düzeylerine ve yaş özelliklerine göre uygun yürütülür. Yabancı dil öğretim sürecimiz dilbilgisi, dinleme, okuma, karşılıklı konuşma, sözlü anlatım ve yazma dil becerileri merkezli yürütülür.

Düzey belirleme, düzey izleme gibi geri bildirimlerimiz ile öğrenci dil gelişimi hakkında öğrenci ve velilerimiz düzenli olarak bilgilendirilir. Düzey altı veya sınırda olan öğrenciler ders saatleri dışında desteklenir.

Yabancı Dil öğrenim sürecinde öğrenen sorumluluğu olduğuna inanır ve dönemde bir kez öğrencilerimizin öz değerlendirme yapmalarına olanak sağlanır.

Dil düzeyi bakımından yaşıtları arasında nerede olduklarını görmeleri amacıyla öğrencilerimizin dış sınavlara katılımı desteklenir.

Öğrencilerimizin yabancı dil edinim süresini hızlandırmak amacı ile okul içi, okul dışı, ulusal ve uluslararası etkinlikler düzenlenir ve bu tür etkinliklere katılınır.

Yabancı dil öğretme ve öğrenmenin zevkli ve eğlenceli bir iş olduğuna inanılır, yaş düzeyine uygun olarak, derslerimizde; münazara, yarışma, drama, hikaye anlatma, oyun ve müzik gibi etkinliklerden faydalanılır.

Öğrencilerimize 2. Sınıftan itibaren seçmeli olarak ikinci bir yabancı dilin (İspanyolca, Fransızca, Almanca)  öğretimine başlanır ve bu dili de öğrencilerimiz, kendilerini yazılı ve sözlü ifade edebilecek düzeyde öğrenirler.