Kurum Bilgilendirme Videoları

Tanıtım Filmi
Müdür'den Mesaj
Kampüste Yaşam
Veliler Anlatıyor
Öğretmenler Anlatıyor

Kurum Hakkında

Hakkımızda

1954 yılından beri kazandığı tecrübeyi 1995 yılında eğitim sektörüne de aktarmaya karar veren  Ceceli Grubu’  2007 yılında da  özel eğitim alanında  bir yatırımı hayata geçirdi.

Ceceli Okulları bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Beyaz Koza Özel Eğitim Okulu olarak 2013-2014 eğitim öğretim döneminde Gölbaşı’nda zihinsel engelli çocukların eğitim ihtiyaçlarına göre projelendirilip 2.000 m2 arsa üzerinde inşa edilmiş kendi binasında hizmet vermektedir.

Şehrin kalabalığından uzakta, şehrin pek çok yerinden en fazla 30 dk da ulaşılabilecek okulumuz çocukların güvenli bir şekilde oyun oynayabilecekleri 1.500 m2 bahçesi ile Ankara’da bir ilki gerçekleştirmekte.

Yeni yerimizde yılların birikimi olan tecrübemizle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 3-6 yaş arasındaki başta otistik çocuklar olmak üzere down sendromu, MR, fragilex tanılı bireylere tam gün eğitim vermekteyiz.

Kurumumuz okul öncesi, ilkokul ve orta okul olmak üzere üç farklı yaş grubuna hizmet vermektedir. Orta okuldan mezun olan öğrencilerimiz iş okullarına kayıt olabilmektedirler. Özel eğitime ihtiyaç duyan bireyleri gün içinde grup ve bireysel eğitimlerle desteklemekte fırsat eğitimleriyle gün boyu öğrencinin sosyal ve akademik gelişimine katkı sağlamaktayız. Bireysel derslerimizde öğrenilen becerileri grup derslerinde tekrarlayarak öğrenmenin kalıcı olmasını sağlarken çocukların başarı ile sonuçlanan süreçler yaşamalarını da hedeflemekteyiz. Bireysel ve grup programlarındaki çocuklara verilen eğitimlerin amaç, metot ve sonuçları, velilerle paylaşarak verimliliği en üst seviyeye getirmekteyiz.

Gelişimin bir bütün olduğu ilkesini esas aldığımız için, çocukların tüm gelişim alanlarındaki performansını, PECS, ABA, TEACCH, FLOORTIME gibi programlarla arttırarak (psikomotor, sğiz.osyal-duygusal, zihinsel ve özbakım) öğretimde yaparak, yaşayarak, aktif öğrenme modellerinin esas alındığı; resim, müzik, drama gibi aktivitelerle kişisel becerilerin geliştirildiği nitelikli eğitim ortamları oluşturmuştur.

Hafta içi 9.00-16.00 saatleri arasında özel eğitime gereksinim duyan 3 - 7 yaş arası çocuklara, tam gün yoğun bir eğitim programıyla destek veren olan Beyaz Koza Özel Eğitim Kurumlarında, hafta sonları da 12-18 yaş arası özel eğitime gereksinim duyan bireylere, dans, müzik, beden eğitimi, drama etkinlikleriyle destek vermektedir.

Öğrencilerin her ortamda eğitim fırsatlarıyla karşılaşmasının çocuğun sosyalleşmesi ve iletişim becerilerini arttırması için gerekli olduğundan doğayla iç içe ve geniş bahçe imkânları sunarak çocukların, bitki, çiçek yetiştirip, evcil hayvanların beslenmelerine yardımcı olup bir iş yapma, sorumluluk alma, sabretme gibi becerilerini de geliştirmekteyiz.


Ne Yapıyoruz?

3-7 Yaş özel gelişim gösteren çocuklara akademik, özbakım, sosyal ve günlük yaşam becerilerinin yanı sıra Spor Temelli Davranış Kontrolü ile tam gün bireysel ve grup eğitimi veriyoruz.


Niçin Beyaz Koza?

Doğal ve güvenli bir ortamda tersine kaynaştırma fırsatıyla her öğrencinin yapabildiklerinden hareketle bağımsızlaşması için gerekli olan eğitim için Beyaz Koza.


Nasıl Bir Eğitim?

Çocukların ihtiyaçlarına yönelik ABA, TEACCH, MONTESSORİ, WALDORF, FLOORTIME, DUYU BÜTÜMLEME eğitim metodlarını kullanarak bağımsızlaşmasını amaçlayan bir eğitim anlayışı.