1724 Görüntülenme

Kurum Bilgilendirme Videoları

Lise Plus Hakkında
PE & Sport Department Hakkında

Kurum Hakkında

After School

Okulu yalnızca akademik bilgi ve beceri kazandıran bir yer olmaktan öte öğrencinin bedensel gelişimine, sosyal ve kültürel birikimine katkıda bulunan ortamların tümünü içine alan yaşam alanı olarak kabul eden Sınav Kolejlerinde;

  • Akademik başarıyı destekleyecek ve öğrencilerin okul motivasyonlarını arttıracak bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlerden oluşan After School programı uygulanmaktadır.
  • Ulusal sınavlara hazırlık süreci, After School programı çerçevesinde Sınav Eğitim Kurumları’nın 25 yılı aşkın birikimiyle yürütülmektedir.
  • Her ilgiye ve beceriye uygun çok sayıda nitelikli kulüp yer almaktadır.
  • Kulüplerin seçiminde ve takibinde online sistem kullanılmaktadır.
  • Alanlarında uzman öğretmen, sanatçı ve sporculardan oluşan kulüp eğitmenleri görev yapmaktadır.
  • Kulüp etkinlikleri kapsamında okul içi ve dışı gösteriler, organizasyonlar, sergiler düzenlenmektedir.


Öğrencilerimiz After School çalışmalarıyla, akademik başarılarını arttırıyor, sosyal bağlarını güçlendiriyor, fiziksel ve bilişsel açıdan büyük bir gelişim sağlıyorlar.


Eğitim Felsefemiz

Beştepe Okulları olarak; eğitim ve öğretimin bir bütün olduğunun bilinci ile öğrencilerimizin kendini ve çevresini bilerek yetişmesini amaçlarız. Evrensel ve toplumsal kuralları okulumuz bünyesinde gözetip uygulayarak, çocuklarımızın yaşamın her platformunda saygın bireyler olmasını hedefleriz.

Pedagojik normlara uygun şekilde sürdürdüğümüz ödül-yaptırım yöntemlerini, taviz vermeden uygular, çocuklarımızın başarı odaklı bir bakış açısı kazanmasını sağlarız.

Disiplin kurallarımızın çerçevesini ilgi, rehberlik ve denetim oluşturur. Bugüne dek edindiğimiz deneyime dayanarak, disiplinden yoksun kalmış başarının toplumsal bir değere dönüşmeyeceğine inanır; akıl ve zekanın insani ve ahlaki değerlerle desteklenmesini amaçlarız.


6 Kişilik Sınıflar

Beştepe Koleji öğrencileri lisenin son sınıfı olan 12.sınıfa geldiklerinde 6 kişilik masabaşı sınıflarda üniversite sınavına hazırlanırlar. Üniversiteye geçiş sınavında uzun yıllar dershane tecrübesine sahip uzman öğretmen kadromuz, 6 kişilik sınıflarda öğrencilerin sınav başarılarında adeta sıçrama sağlamaktadırlar. Nitekim 2017 yılı YGS sınavı Türkiye 49.su öğrencimiz olup, dershanesiz okul modelimizle hiçbir kurs yada özel derse ihtiyaç duymadan doğrudan Beştepe Koleji çatısı altında sınava hazırlanmıştır.


Hazırlık Sınıfı

Lisemizin ilk yılında hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında öğrenciler ileri seviye İngilizce öğreniminin yanı sıra Matematik ve Fen dersleri için de CLIL (Content and Language Integrated Learning) yaklaşımıyla terminoloji eğitimi alırlar. Ayrıca hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Türkçe dersinden IGCSE sınavına katılmaktadırlar.


A-Level

Beştepe Anadolu Lisesinde, Türk müfredatının yanı sıra İngiltere’nin A Level eğitim müfredatı da okutulmaktadır. Anadolu Lisesi öğrencilerimiz 2 yıl IGCSE, 2 yılda A LEVEL dersleri alarak dünyanın tüm üniversitelerine kapı aralayan A LEVEL diplomasına sahip olurlar. Bu yönüyle Ankara’da bir ilk gerçekleşmektedir. Gelişmiş A LEVEL müfredatıyla öğrencilerimiz 21.yüzyıl becerileri olarak adlandırılan iletişim, yaratıcılık, bağımsız öğrenme, eleştirel düşünme, işbirliği, problem çözme, bilgi-medya-teknoloji okuryazarlığı, ve liderlik becerileri ile donatılmaktadırlar.


After School

After School; öğrencilerimizin okul sonrası saatlerde sportif, sanatsal ve akademik olarak gelişimlerinin devam edeceği eğitim programlarıdır.

Beştepe Okulları After School dahilinde, öğrencilerimiz hafta içi okul sonrası 16.30-18.00 saatleri arasında ve cumartesi günleri ise ilan edilen saatlerde seçecekleri kulüp aktivitelerine katılırlar. After School kulüplerimiz sportif, sanatsal ve akademik eğitim programları olmak üzere 3 ayrı kategoriye ayrılmıştır. Bu sayede öğrencilerimiz kategoriler arasında çakışma olmadan program tercihi yapabilmektedir.

Her eğitim programı haftada 2 gündür. Örneğin; Makers programını seçen bir ilkokul öğrencisi pazartesi ve perşembe günü okul sonrası programa katılacaktır. Dolayısıyla her öğrenci en fazla 3 farklı program seçebilmektedir. Program tercihleri dönemlik olarak yapılacaktır. Programların verimliliği açısından, her programın özelinde kontenjan sınırı bulunmaktadır.


Club 5 Tepe

Beştepe Okulları çatısı altında faaliyet gösteren Club 5 Tepe, öğrencilerin okul saatleri dışında da sporla ilgilenmelerini ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerini desteklemeyi amaçlamaktadır. Club 5 Tepe bünyesinde basketbol, voleybol, yüzme ve jimnastik branşlarında alanında uzman antrenörlerimiz lisanslı sporcular yetiştirmekte ve bu sporcular ulusal ve uluslararası çapta düzenlenen müsabakalara katılmaktadır. Ayrıca Club 5 Tepe, okul saatleri içinde düzenlenen kulüplere katılan yetenekli öğrencileri bünyesine katarak onların okullar arası düzenlenen turnuvalara katılmalarını da sağlamaktadır. Hafta içi ve hafta sonu düzenlenen kurslar aracılığıyla öğrenciler hem bir sporcunun disiplinine kavuşmakta hem de kendini fiziksel olarak geliştirerek o alanda lisans alabilmektedir.


Performance School

Okulumuzun sahne sanatları akademisi olan Performance School, sadece okulumuz öğrencilerine değil aynı zamanda Ankara’da faaliyet gösteren diğer okulların öğrencilerine de eğitim vermektedir. Ülkemizin sayılı sanatçılarından Binnaz Dorkip’in himayesinde eğitim hayatını sürdüren Performance School, öğrencilerini her yıl liselerin 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri arasından seçmektedir.

Akademinin çalışmaları; cumartesi, pazar ve pazartesi günleri öğrencilerin okul hayatlarını aksatmayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, öğrencilerin ulaşımları için ücretsiz servis de tahsis edilmiştir. Ders ve provalar Performance Hall’de yapılmaktadır.

Akademide; fiziksel farkındalık, diksiyon, koro, şan, drama ve temel sahne eğitimleri verilmektedir.

Akademi ayrıca 2016 yılı için, 22 Mayıs’ta Ankara’da, 5 Ağustos’ta Londra’da sergilenmek üzere oyun hazırlığındadır.

2015-2016 sezonu seçmeleri ekim ayında gerçekleşmiş olup jüride dünyaca ünlü opera ve bale sanatçısı Binnaz Dorkip, Bir Delinin Hatıra Defteri ve Behzat Ç’nin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, Cumhurbaşkanlığı Başarı Ödülü sahibi Elvin Beşikçioğlu, dünyaca ünlü koreograf ve dansçı Korhan Başaran ve Müzisyen Onur Yüce gibi çok değerli isimler yer almıştır.