Kurum Bilgilendirme Videoları

Tanıtım Filmi

Kurum Hakkında

Hakkımızda

Akademi Dergisi Dershaneleri, bir test merkezi olarak kuruldu ve eğitim – öğretim faaliyetine 25 yıl önce 20 Ağustos 1993 Strazburg Cd. No:4/9 Sıhhiye adresinde “test merkezi” olarak başladı. 23 Nisan 2004 de Özel Balgat Akademi Dergisi Dershanesi olarak Balgatta eğitime başladı.Ve 2015 temmuz ayına kadar Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No:86 Balgat adresinde faaliyetine 9-10-11-12. sınıflar için “Özel 8 kişilik VİP gruplar” ve Tüm öğrenciler için de “Özel 1 e 1 Kabin dersleri” , “2li ve 3 lü özel gruplar “ ,SBS ve YGS-LYS Hazırlık Kurslarımız modern sınıflarda.22 yıllık akademi birikimi ve tecrübeli akademi öğretmenleri ile eğitimini verdi. 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde eğitim hayatına Çözüm Akademi Temel Lisesi olarak devam ediyor.2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde eğitim hayatına bir yenisini ekleyen Balgat çözüm Temel lisesi hemen yanı başında Balgat Çözüm Akademi Anadolu lisesi ve Ortaokulunu açmıştır.


Farkları

Balgat Çözüm Akademi Anadolu lisesi ve Ortaokulu, her şeyden önce belli bir sistemi, programı ve ilkeleri olan, kurumsal kimliğe sahip, ciddi bir kuruluştur. Balgat Çözüm Akademi Anadolu lisesi ve Ortaokulu kendilerini eğitime adayan fedakar eğitim ve öğretim kadrosu ve diğer çalışanları bir aile sıcaklığında olması akademi farkıdır. 25 yıllık süreçte edindiği büyük deneyim ve oluşturduğu uzman kadroyla en üst noktaya ulaştı. Başarısında; dürüst çalışmanın, her türlü ideolojik, etnik istismara dayalı popülist yaklaşımlardan uzak durmanın yanında yenilikçi ve çağdaş bir çizgide  hareket etmenin de payı büyüktür. Sınıf mevcutları, pedagojik unsurlar dikkate alınarak  en az sayıda tutulmaktadır. Lise binamız, korunaklı ve güvenlidir. Dizayn olarak sınıflar, kütüphane ve kantin; aydınlatma, ısıtma, hijyen vb. açılardan eğitim-öğretim faaliyetine tam uygundur. 


Balgat’ın İlk Anadolu Lisesi ve Ortaokulu

25 yıl önce 20 Ağustos 1993 Strazburg Cd. No:4/9 Sıhhiye adresinde Akademi Dergisi Dershaneleri, bir test merkezi olarak eğitime başlayıp,, 23 Nisan 2004 de Özel Balgat Akademi Dergisi Dershanesi olarak Balgat’ta eğitime devam eden ve Özel Balgat Akademi Dershanesinin dönüşümü sonucunda Özel Balgat Çözüm Akademi Temel Lisesi,  Balgat’ın ilk üniversiteye hazırlık Temel lisesidir.  Hemen yanı başında 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde açılan Balgat Çözüm Akademi Okulları 1 E 1 özel ilgi ve 14 Kişilik sınıflarda VIP Hizmet veren kendi kategorisinde Çankaya’nın bir numarasıdır. Kontenjanımız sınırlıdır. Balgat’ın ilk Anadolu Lisesi ve Ortaokuludur.  Kurum olarak üniversiteye hazırlık konusunda edinmiş olduğumuz 25 yıllık Akademi birikimimizi, bilgimizi ve tecrübelerimizi öğrencilerimizin kendi kişilik özelliklerine en uygun mesleğe ve üniversiteye ulaştırmak için kullanıyoruz.

Balgat Çözüm Akademi Okulları; çağdaş eğitim teknolojilerinden yararlanarak bilgi ve becerilerle donatılmış, bilgiyi üreten, kullanan, dünyadaki gelişmeleri takip eden, ulusal çıkarlarını koruyan ve ülke hizmetlerine sunan performansı yüksek bireyler yetiştirmek için vardır.
Balgat Çözüm Akademi Okulları, 25 yıllık Dershane tecrübesi ile mesleki rehberlik, eğitsel rehberlik, yönlendirme ve psikolojik danışmanlık modülleriyle öğrencilerimizin tüm sorunlarına akılcı ve bilimsel çözümler sunar. Her öğrencisine atadığı Eğitim Koçları ile öğrencisinin gelişimimi yakından takip eder
Hedeflerimiz
•           Üniversite Sınavında En Yüksek Başarıyı Yakalamak
•           Öğrencilerimizi Doğru Yönlendirerek Mutlu Olacakları Meslekleri Seçmelerini Sağlamak
•           Eğitimde Fırsat Eşitliğine Katkıda Bulunmak
•           Ahlaklı Bireyler Yetiştirmek.


Misyonumuz

Çağdaş Türkiye’nin geleceğinde etkin rol oynayan, sürekli öğrenen, düşünen, üreten, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerisi gelişmiş, kendini etkin şekilde ifade edebilen, birden fazla dili etkin bir şekilde konuşabilen, analitik düşünme becerileri gelişmiş, toplumsal ve evrensel konulara duyarlı, kendisiyle barışık, mutlu, öğrenme ve gelişimi öz güven ve cesaretle bütünleştirmiş bireyler için nitelikli bir eğitim hizmeti sunmaktır.


Vizyonumuz

Öğrencilerini; mutlu, erdemli, sorun çözebilen, birey ve toplum olma yolunda geliştiren, özgün ve seçkin bir eğitim kurumu olmaktır.